OGRÓDEK ANTENOWY TESCO

 

 

Poradnik Klienta

FAQ - Słownik pojęć i najczęściej zadawane pytania

Na podstawie naszych doświadczeń i stale powtarzających się pytań uruchamiamy ten dział, aby ułatwić Państwu zapoznanie się z możliwościami, które otwierają przed nami cyfrowe technologie. Znajdą tu Państwo przystępne wyjaśnienie podstawowych pojęć, znajomość których pozwola na podjęcie świadomej decyzji dotyczącej wyboru sprzętu i usług, naszą ambicją jest bowiem zaoferowanie takich rozwiązań, które spełnią wszelkie Państwa oczekiwania.

Zapraszamy...

Nasz ogródek antenowy na dachu TESCO - na przeciwko baru Tesco - idąc z parkingu do głównego wejscia nr 1 - skręć w pierwszy pasaż w prawo ( nie dochodząc do kas ). Kiedy wchodzisz do TESCO drugim wejściem od strony parkingu - skręć w pierwszy pasaż w lewo obok apteki.

Na zdjęciach widoczne są :

1. Antena radiowa FM Televes

2. Antena Televes DAT 75 k. 21-69

3. Antena 80 Televes 0,8 ORANGE

4. Anteny TechniSat SATMAN 850 ALU

5. Antena Televes 1065 VHF k.4-12; 7 elementów ( ustawiona w polaryzacji pionowej )

6. Antena Televes DAT 45 MIX VHF/UHF AKTYWNA

7. Antena DigiDish 45 czerwona + konwerter

8. Antena Televes Infinito

9. Antena 80 Corab ASC-800M-J  - widoczna na kolejnym zdjęciu ( poniżej )

  Na podstawie naszych doświadczeń już wiemy, że jednym z pierwszych pytań Państwa, jest pytanie o cenę: dlaczego te anteny tyle kosztują ? Moglibyśmy tu opisywać Państwu ich wyrafinowane rozwiązania konstrukcyjne, ale te dane znajdziecie Państwo w katalogach produktowych, do których zresztą zapraszamy,  natomiast jednym z najpoważniejszych składników cenotwórczych anten TELEVESA i TechniSata są użyte materiały i technologie zabezpieczeń anten przed korozją elektrolityczną. Dlaczego tak jest ? Po co używać tak zaawansowanych technologii do teoretycznie prostego urządzania, jakim jest antena ?

Odpowiedź jest banalnie prosta, chodzi po prostu o katastrofalne zanieczyszczenie środowiska w Polsce, a uściślając o tzw. kwaśne deszcze które występują z powodu zanieczyszczenia atmosfery. Nie jesteśmy oczywiście żadnym wyjątkowym ani odosobnionym krajem który boryka się z tym problemem. Przyczyną są ruchy powietrza, które przenoszą zanieczyszczenia na teren Polski z całej Europy, a kiedyś szczególnie z Niemiec, które jednak, w znacznym stopniu uporały się już z tym problemem. Głównie jednak sami ponosimy winę za to, ponieważ głównym źródłem zanieczyszczeń na terenie naszego kraju jest energetyka oparta na węglu, a więc elektrownie i elektrociepłownie, hutnictwo, metalurgia, które dostarczają około sześćdziesiąt do siedemdziesięciu procent zanieczyszczeń, a także gospodarka komunalna i motoryzacja (zarówno transport, jak i komunikacja), które dostarczają około trzydziestu do czterdziestu procent zanieczyszczeń.

Jak podają statystyki emisja pyłów i gazów w Polsce jest bardzo wysoka i plasuje się na czwartym miejscu w Europie (dane z roku 1999). Między innymi dawne województwo katowickie posiadało poziom emisji 326 t/m2/rok, krakowskie - 210 t/m2/rok, a jeleniogórskie około 118 t/m2/rok. Owe statystyki są przerażające. Przekraczają one praktycznie pięciokrotnie wszystkie dopuszczalne normy.

Podsumowując: zwykłe polskie anteny przyzwoicie zaprojektowane, ale wykonane z najtańszych materiałów ( bo cena ! ) zwykle wytrzymują na dachu zaledwie parę sezonów, a jak sami Państwo dobrze wiedzą, bywa, że tylko parę miesięcy. Pomijając, niebagatelne w końcu kwestie bezpieczeństwa ( wiszące na dachach nad naszymi głowami tysiące skorodowanych - a dosadnie pisząc - sparszywiałych anten ), warto się zastanowić przed zakupem, czy stać nas na zakup najtańszej anteny ?

 W realiach gospodarki rynkowej koszt zmarnowanego czasu, ale także koszt wykonania samej instalacji zawsze wielokrotnie przekracza koszt zakupu sprzętu ... o jakości i komforcie odbioru cyfrowej TV nawet nie wspominając !!! Zróbmy to zatem raz, a porządnie !

 

Codziennie zapraszamy na prezentację w naszym salonie !

Po prostu przyjdź i ...

ankieta

ANKIETA


Dane ankietowanego
 
1. Podaj swój email

Jesteśmy bardzo zainteresowi opinią Państwa, zwłaszcza na

temat przydatności naszego Poradnika ! Będziemy

wdzięczni za wszelkie uwagi !

Pytania ankiety
 
1. Jak podoba Ci się nasza strona ?
  bardzo dobra
  przeciętna
  słaba
2.Wymień wady i zalety naszej strony ( napisz jej krótką recenzję )

Wysłanie ankiety przeniesie cię na stronę z jej wynikami !

    

Aby spełnić Państwa oczekiwania współpracujemy z :

( kliknięcie na obrazki poniżej przeniesie Cię na strony firmowe )

 

Thank you for visiting

www.poradnik.aid.pl

All Rights Reserved

by marwal 2011

Informacja o wyłączeniu z odpowiedzialności. Informacje i związane z nimi materiały publikowane na tych stronach są prywatnymi opiniami autora serwisu. Prezentowane treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i nie stanowią żadnej wiążącej prawnie lub technicznie porady ani rekomendacji, w rozumieniu jakichkolwiek przepisów, a zwłaszcza regulaminów świadczenia usług jakichkolwiek Instytucji bądź Firm prywatnych. Autor serwisu przykłada ogromną wagę do opublikowanych treści, ale nie bierze odpowiedzialności za to, jak wiedza w nich zawarta jest lub będzie wykorzystywana. Użytkownik serwisu podejmuje wszelkie decyzje na własną odpowiedzialność i ryzyko. Wszelkie dane zawarte na stronach internetowych Poradnika mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą być uznawane za ofertę w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego. Wszelkie zdjęcia, rysunki, wykresy, informacje techniczne i inne dane dotyczące produktów zamieszczane na stronach internetowych Poradnika, stanowią jedynie ogólną i przykładową ich charakterystykę i mogą się różnić od rzeczywistych produktów dostarczanych przez Firmy handlowe. Przedruk niewielkich fragmentów tekstu opublikowanego na tych stronach jest dozwolony, pod warunkiem jasnego przypisania źródła w postaci bezpośredniego linku do materiału (np. http://www.poradnik.aid.pl lub http://www.poradnik.aid.pl). Niniejsze strony i ich treści stanowią własność Autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstów w części lub w całości możliwe jest po uzyskaniu zgody Autora. Oświadczam jednocześnie, że linki do innych stron internetowych, umieszczone na stronach Poradnika, nie wywierają żadnego wpływu na kształt i zawartość oryginalnych stron. Nie ponoszę więc żadnej odpowiedzialności za treść i zawartość stron, do których prowadzą linki umieszczone na niniejszych stronach. To oświadczenie zachowuje ważność dla całej zawartości stron internetowych, do których prowadzą wszelkie zamieszczone tu banery i linki.